info@shpinat.in.ua

7 найбезглуздіших дієт, на яких сидить більшість жінок усього світу

j

7. Сольова дієта

Єдиною умовою сольової дієти, є повна відмова від солі. Її послідовники стверджують, що сіль затримує рідину, тобто можна втратити кілька кілограмів, просто від неї відмовившись. Це правда – пара кг насправді підуть, але виключно за рахунок води і рівно до того моменту, коли людина повернеться до свого звичного меню. Тим не менш, логіка в дієті є: сіль провокує набряки, а в щоденному раціоні її в кілька разів більше, ніж потрібно для здоров’я. В принципі необхідну кількість натрію і хлору міститься в повсякденних продуктах – у випічці, сирі і копченостях, тому якби  не прісний смак їжі, її можна було б і не підсолювати взагалі. Так що відмовитися від зайвої ложки солі в день не завадить, але вигоди від суворої дієти без солі мало: один бочковий огірочок – і скинутих кіло як не бувало.

6. Дієта Дюкана

Найвідоміша білкова дієта світу, по суті, є просто дуже довгим і послідовним переходом до правильного харчування. Автор закликає спочатку відмовитися від усієї вуглеводної їжі, а потім поступово повернути її в раціон. Якщо на ранніх етапах можна їсти виключно м’ясні та рибні продукти, на пізніх дозволяється кілька  разів на тиждень поснідати шматком торта або піци. Сенс у цьому є: через різке скорочення вуглеводів, одержуваних з мучного, солодощів та круп, виникає дефіцит калорій, і зайва вага йде. При цьому ситна білкова їжа позбавляє постійного відчуття голоду. Однак не все так гладко: надлишок білка негативно позначається на нирках і може призвести навіть до утворення каменів у них, а при нестачі вуглеводів з’являються головні болі, втома та дратівливість, тому дієту непросто довести до кінця.

5. Японська дієта

Одна з найпопулярніших світових дієт, незважаючи на назву, не має ні найменшого відношення до Японії – список дозволених продуктів більш ніж європейський: овочі, фрукти, кефір, яловичина, куряче філе. Суть дієти – у суворих  харчових обмеженнях: два тижні потрібно харчуватися за затвердженим низькокалорійним меню. Міняти місцями прийоми їжі не можна, збільшувати порції можна, солити їжу не можна категорично. Щоденний раціон виглядає приблизно так: Сніданок: чашка несолодкої кави. Обід: салат з капусти зі столовою ложкою оливкової олії, 2 яйця, склянка томатного соку. Вечеря: 250 г відвареного минтая. Кожного дня своє меню, але з другого тижня дні повторюються, тобто якщо в понеділок був сухарик, кабачок і шматочок яловичини, в наступний понеділок теж буде сухарик, кабачок і шматочок яловичини. За 14 днів можна втратити до 10 кіло.

Підступ у тому, що такий режим харчування психологічно майже неможливо витримати. Результат дієти досягається різким зниженням калорійності: при нормальному раціоні жінка споживає 2000 ккал на день, а під час «японського» марафону повинна задовольнятися 600. Через це виникає те, що в науковій літературі називають «ефект йо-йо»: протягом перших декількох днів голодуючий організм неминуче худне, але разом з цим мозок перестає отримувати потрібні нутрієнти і вітаміни, а значить, постійно думає про те, де їх добути. У такій ситуації з’являється стрес, який досить швидко призводить до харчового зриву, і зайві кілограми повертаються з запасом.

4. Винна дієта з сиром

Меню цієї дієти включає в себе, власне, пляшку вина і 100 г нежирного сиру. При сильному голоді можна додати два яблука, продовжувати три дні. Творці гарантують три-кілограмове схуднення і небувалу легкість. Легкість, може, і з’явиться (чому б і ні після пари келихів червоного?), але до схуднення і правильного харчування це не має ні найменшого відношення. Головний дієтичний принцип методу – різке зниження калорійності – сам по собі сприяє поверненню зайвих кг, а в поєднанні з алкоголем велика ймовірність, що вага повернеться прямо в розпал дієти. У стані сп’яніння людина дозволяє собі значно більше, ніж зазвичай, тому не дивно, якщо замість 100 г сиру несподівано будуть з’їдені триста, і бутербродик, і ковбаска, і салат.

3. Шоколадна дієта

Культова система харчування фотомоделей і анорексічок – шоколадна дієта. Звучить як мрія: їси солодке і худнеш. Знову ж таки, зручно  інстаграмити : кожен день нова шоколадка, немов і немає ніяких обмежень. З’їдати можна до 100 г на добу, творці рекомендують розтягнути денну порцію на три прийоми їжі: по кілька шматочків на сніданок, обід і вечерю. Триває захід від тижня до двох, очікуваний результат – як мінімум мінус 3 кіло. Теоретично вагу на такій дієті втратити можна, практично – дуже навряд чи. Глюкоза, потрапляючи в кров, дійсно швидко заглушає відчуття голоду, але воно майже миттєво повертається, а щоденна порція настільки мала, що її не вистачає на те, щоб заблокувати кожен голодний спазм. Виходить наступне: за кілька ранкових годин ласощі з’їдаються, а весь інший час організм страждає від недоїдання, слабкості і печії. Через нестачу вітамінів псуються волосся і нігті, погіршується зовнішній вигляд, з’являється депресія. – Харчовий зрив та  переїдання гарантоване.

2. Питна дієта

Режим харчування, яким, напевно, могли б катувати людей в гестапо – тридцяти-денна питна дієта. Протягом місяця передбачається вживати в їжу тільки рідини – супи-пюре, соки і воду. Автори стверджують, що перші десять днів даються важко, а потім настає катарсис і тіло наповнюється неймовірною легкістю. Зрозуміло, що, добровільно сидіти на такій дієті нестерпно. Дорослій людині необхідний сам процес жування, під час нього з’являється слина і запускаються механізми перетравлення їжі. А без шматочків їжі, що потрапляють в стравохід, немислима нормальна робота кишечника. Але найбільша іронія в тому, що, незважаючи на жахливі психологічні труднощі, можна ні на грам не схуднути. Творці радять:  їсти не можна, але пити, пити-то можна що завгодно і скільки завгодно! При цьому в чотирьох літрах, наприклад, фабричного апельсинового соку міститься 2000 ккал – це щоденна норма звичайної жінки з усіма стейками і борщами. А через те, що організм впадає у  режим стресу і починає судорожно економити енергію, може вийти, що при такому меню людина отримує більше калорій, ніж встигає витратити. І товстішає.

1. Голодування Королев

Триває скільки душі завгодно, найпопулярніші напрямки – тижнева або двотижнева. Кажуть, що за 7 днів можна скинути 8 кг, а за два тижні – до 12 кг. Плюсів ніяких, крім швидкості, мінусів повно. Насамперед, якщо уявити, що є  люди, які дійсно витримали тривалий голодний забіг, потрібно знати, що втрачені кілограми – це не жир. Це м’язи, лімфоїдні тканини і вода. Перші 2-3 кг повернуться в першу добу після дієти з шматочком підсоленої їжі. Решта – під час «зажорів», коли людина неконтрольовано поглинає, що бачить. Зовнішні наслідки голодування сумні: погіршення стану шкіри, випадіння волосся, слабкість, нудота, але ще гірше –  психологічний ефект. Небезпека голодування в тому, що його результат наочний: за кілька діб можна скинути пару кіло, і в мозку запалюється лампочка: «Працює!» Подальше об’їдання, яке неменуче, як правило, списується на слабку волю і брак мотивації, а в результативності – в ефективності методу голодування ви не сумніваєтесь . Через це настає цикл «дієта-зрив-дієта-зрив», у ході якого можна набрати більше ваги, ніж планувалося скинути спочатку.

Джерело
Leave a Reply

Ми у Facebook

Контакти




info@shpinat.in.ua

Будь в курсі! Підпишись на поради від дієтолога!

Ваше ім'я

Ваш email